Миколая Весняного: традиції свята

Поділитися
Миколая Весняного: традиції свята © pixabay/ornaw
В давнину цього дня було прийнято сіяти гречку.

9 травня християни східного обряду відзначають свято, що присвячене Святому Миколаю – День Миколая Весняного. З цим днем пов'язані деякі народні традиції та обряди.

Традиції свята

Віряни мають два свята, які присвячені Святому Миколаю. Одне з них відзначають взимку – 6 грудня у день смерті Святого Миколая, а інше навесні – у день перенесення його мощей з Мир Лікійських до Бару.

За біблійною легендою, під час перенесення мощей святого відбулося зцілення всіх, хто був у храмі.

Цього дня заведено молитися Миколаю та просити про захист врожаю від злив та холодів. Також на свято у давні часи була традиція освячення коней за допомогою святої води, а щоб коня не мучили нечисті, вершник скакав на ньому в полі.

У День Миколая Весняного дозволялося сіяти гречку та стригти овець.

З цим святом пов'язана традиція «микольщини»: у лісі влаштовувався справжній бенкет, який тривав всю ніч з хороводами, піснями, веснянками. У народі говорили: «до Миколи не буде літа ніколи». Це означає, що справжнє літнє тепло прийде лише після 9 травня.

Молитва у День Миколая Весняного

О всеблагий отче наш Миколаю, пастирю й учителю всіх, хто з вірою звертається під захист твій і теплою молитвою благає тебе: поспіши й захисти отару Христову від вовків, що гублять її. Україну нашу і всяку країну християнську, і весь світ захисти і збережи святими твоїми молитвами від землетрусу наступу чужинців і народних заколотів, міжусобиці; від голоду, пошести, потопу, вогню, меча і наглої смерти всяку людину охорони.

І як помилував ти трьох мужів, що у в’язниці сиділи, та спас їх від гніву царського й кари смертної, так помилуй і нас, що розумом, словом і ділом у темряві гріхів перебуваємо.

Спаси нас від гніву Божого й вічної кари: щоб твоїм заступництвом і поміччю та Своєю благодаттю й милосердям подав нам Христос Бог тихо і без гріха прожити на цім світі, і не засудив нас стояти ліворуч, а сподобив стати праворуч з усіма святими. Амінь.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі